Skip to main content

PUBG Item Takasını Geçici Olarak Kapadı

Kullanıcıların 3. parti sitelere komisyonsuz item sattığını farkeden PUBG Corp kullanıcılar arası item takasını geçici olarak kapadı.

Şuradaki PUBG Corp açıklamasına göre Steam üzerindeki Personal Trade(Kişisel Satış) özelliğinin sağladığı komisyonsuz satış imkanı ile PUBG kutularını bazı kişiler tarafından 3. parti sitelere komisyonsuz satıldığını farketmişler. Bu satış işlemlerini sistemi suistimal etmek olarak kabul etmişler ve geçici olarak Personal Trade’leri kapatmışlar. Şimdilik sadece Market Trade(Steam Market/Pazar Satışı) aktif. Bir çözüm bulduklarında Personal Trade’leri tekrar aktif edeceklermiş.

Personal Trade(Kişisel Satış/Takas) : Kişiler arasında Steam ve dolayısıyla oyun yapımcılarına komisyon ödemeden item takas etme imkanı sağlayan sistem.
Market Trade (Topluluk Pazarı) : Steam marketi üzerinden item alış-verişi sırasında komisyon ödenen sistem.

Bazı oyuncular 3. parti item satış sitelerine PUBG itemlerini arkadaşlarına gönderir gibi komisyonsuz göndermişler ve itemlerini o siteler üzerinden satarak kar elde etmişler. PUBG Corp bunu farketmiş ve bu işlemlerden pek hoşlanmamış. Daha önce CS:GO için de benzer durumlar yaşanmıştır. Valve kendine komisyon gelmeyen alış-verişlere pek sıcak bakmıyor malum.

Bu haberi alan kullanıcılar durumdan hoşnut değil. Bazıları oyunu bir daha oynamayacağını belirtmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir