Skip to main content

15 Yıl Sonra Gelen Vampir Oyunu – Vampyr

Vampir teması oyun dünyasında pek tercih edilen ve işlenen bir konu değil. 15 yıl önce Vampire the Masquerade serisi olarak Redemption ve Bloodlines adında iki oyun oynamıştık. Bu oyunlardan sonra 15 yıl boyunca kayda değer bir vampir oyunu gelmedi. 5 Haziran 2018’de Vampyr oyunun piyasaya çıkmasıyla bu durum değişiyor.

Oyun Life is Strage ve Remember Me yapımcısı Dontnod Entertainment tarafından hazırlandı. Vampyr, Dontnod Entertainment’ın şimdiye kadar üzerinde çalıştığı en büyük projesi ve ilk aksiyon / rol yapma oyunu.

Oyunda hem vampir avlayan bir vampiri canlandıracağız. Bu biraz Blade filminin konusuna benziyor ancak filmde Blade bir dampir(insan-vampir melezi)di. Oyundaki karakterimiz ise bir grip salgınına tedavi arayan bir doktordur ve bir hastası tarafından ısırılarak vampire dönüştürülür. Oyun İspanyol Gribinin kırıp geçirdiği 1918 yılının İngiltere’sinde geçiyor.

Dontnod Entertainment Londra’da geçen oyunun gerçeğe yakın olması için özellikle de Whitechapel, Londra Limanı ve Isle of Dogs gibi bölgelerin o yıllardaki hallerini yeniden yaratabilmek için bir çok tarih kitabına ve belgesele başvurmuşlar. Ayrıca meydana gelen olayları gerçeğe uygun yansıtmak için edebi kaynaklardan da faydalanmışlar. Oyunun görselleri için Unreal Engine 4 kullanılıyor. Oyunun müzikleri de karakterin duygularını olabildiğince doğru yansıtmak adına profesyonel müzisyenler tarafından özel olarak bestelenmiş.

Oyun boyunca elde ettiğimiz yetenekleri birleştirerek oyun stilimizi istediğimiz gibi belirleyebileceğiz. Oyunda doğrusal olmayan bir yetenek ağacı bulunuyor.

Bilgisayarım Vampyr açar mı?

Dontnod Entertainment tarafından önerilen sistem gereksinimlerine göre oyunu oynayabilmek için minimum Intel Core i3-2130 (3.4 GHz) ya da AMD FX-4100 (3.6 GHz), 8GB RAM’e, GeForce GTX 660 veya Radeon R7 370 ekran kartına ihtiyaç var. Oyunu keyif alarak tüm özellikleri ve grafik kalitesiyle oynamak için önerilen sistem gereksinimleri ise minimum Intel Core i7-3930K veya AMD Ryzen 5 1600 işlemci, 16GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD Radeon R9 390 olarak belirtilmiş. Oyun diskimizde 20GB yer kaplayacak.

Daha önce 2017 Kasım’da çıkacağı duyurulmuştu ancak ince ayarlar ve iyileştirmeler yapılması gerektiği için oyunun çıkışı 6 ay daha ertelenmişti. Bu süreçte Dontnod Entertainment, Vampyr kesin çıkış tarihi 5 Haziran 2018 olarak duyurdu.

Dontnod Entertainment’ın aksiyon – rol yapma oyunu Vampyr, 5 Haziran 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için kesin olarak çıkacak.

https://youtu.be/Y-wsrKufDKU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir